Urban Ev

Close

Honda Urban EV

ARANŻACJA PRZYSZŁOŚCI

Uchylamy rąbka tajemnicy. Oto kilka zdjęć wyjątkowego wnętrza naszego elektrycznego prototypu - z pełnowymiarową deską rozdzielczą - który zostanie wkrótce zaprezentowany na Geneva Motor Show już w marcu. Technologia w 100% skoncentrowana na użytkowniku w najczystszej i najprostszej formie. Wszystko to nie tylko nadaje swobodną atmosferę temu wnętrzu, ale także zmieni sposób w jaki jeździsz na zawsze. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji.

Zdjęcie Hondy Urban EV Concept z przodu, w otoczeniu miejskim.
Zdjęcie Hondy Urban EV Concept z przodu, w otoczeniu miejskim.

BĄDŹ GOTOWY NA ELEKTYCZNĄ ERĘ HONDY

Czekanie dobiegło końca. niedługo światowa premiera prototypu, ujawnimy nasz ekscytujący nowy samochód elektryczny. Nadeszła era elektrycznego samochodu Hondy, a Ty właśnie tutaj możesz dowiedzieć się więcej o naszej wizji przyszłości.

Przewiń

Tylko z napędem elektrycznym

„Nasz Urban EV Concept to autentyczne urzeczywistnienie idei Hondy „We make it Simple”, dzięki której samochody stają się bliższe ludziom”. Makoto Iwaki, dyrektor kreatywny działu badawczo-rozwojowego w firmie Honda.

Płynna jazda

Przyjrzyj się, jak może wyglądać i jak prowadzi się elektryczny samochód w przyszłości.

Elektryczna jazda

Wyobraź sobie, że prowadzisz samochód elektryczny.

Siedzisz wygodnie w cichym i odizolowanym od otoczenia środowisku. Nie ma biegów, a delikatne naciśnięcie pedału gazu płynnie generuje moc z czystego, wydajnego i bezemisyjnego źródła. Witamy w nowej erze samochodów Honda.

Realizacja pomysłu

Urzeczywistnianie idei.

Urban EV będzie pierwszym masowo produkowanym przez Hondę samochodem elektrycznym zasilanym bateriami sprzedawanym w Europie. Jednak pojazdy elektryczne w różnych formach są w użyciu od ponad 100 lat. Pomysł nie jest nowy. Technologia jest. Tworząc samochód Urban EV Concept, nasi projektanci i inżynierowie szukali nowych sposobów realizacji starych pomysłów i doszli do wniosku, że najważniejsza jest prostota. Liczba ruchomych części została znacząco zredukowana i stanowi tylko ułamek tego, co można spotkać w pojazdach tradycyjnych. Oznacza to o wiele lepszą wydajność i mniejsze wymogi konserwacyjne.

Widok Hondy Urban EV Concept w fazie projektowania.
Honda Urban EV Concept w fazie badawczej i rozwojowej.

Zespół badawczo-rozwojowy firmy Honda otrzymał nagrodę w konkursie Car Design Award 2018 za model Honda Urban EV Concept, stanowiący istotny wkład w rozwój motoryzacji.

Lider w dziedzinie rozwiązań elektry-cznych

Czas przesiąść się do samochodu elektrycznego.

Czas ładowania samochodu elektrycznego zależy od rozmiarów pojazdu i baterii. Typowy czas ładowania dla samochodów napędzanych wyłącznie energią elektryczną za pomocą standardowego gniazda ściennego w domu wynosi od sześciu do ośmiu godzin. Większość samochodów elektrycznych można też podłączyć do punktów szybkiego ładowania, które mogą w 30 minut naładować baterie do 80%.

Zasięg pojazdów elektrycznych

Większość nowych samochodów elektrycznych ma zasięg w granicach 100 (161 km) lub więcej, w zależności od pojemności baterii. Biorąc pod uwagę, że duża część Europejczyków przejeżdża dziennie mniej niż 63 (101 km) – a jest wystarczającym zasięgiem w codziennym użytkowaniu.

Przekrój boczny układu ładowania Hondy.
Honda Urban EV Concept podłączona do stacji ładowania.

Honda Power Manager Concept

Rozwiązanie to zostało zaprezentowane wraz z samochodem Urban EV Concept we Frankfurcie. Jest to inteligentny system pozwalający na wydajniejsze przechowywanie energii, który przekazuje energię generowaną przez źródła odnawialne do wykorzystania w domu lub odsprzedania operatorowi.

Schemat techniczny Hondy prezentujący różne typy systemów ładowania.

Oszczędność energii

Zaawansowana technologia to integralna część atrakcyjnego, minimalistycznego projektu.

Niesamowity samochód elektryczny Honda Urban EV, po raz pierwszy zaprezentowany podczas targów Tokyo Motor Show, nie jest już pojazdem koncepcyjnym – staje się rzeczywistością. Dlaczego warto wybrać samochód elektryczny? Jeżdżenie samochodem elektrycznym jest tańsze, a utrzymanie kosztuje mniej niż w przypadku pojazdów z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym. Można też liczyć na korzyści podatkowe oraz znaczące dofinansowanie rządowe. W efekcie ekologiczna jazda to nie tylko dbałość o środowisko, ale także o Twój portfel.

Zbliżenie przedstawiające kierownicę Hondy Urban EV Concept.
Zbliżenie przedstawiające układ zasilania z baterii Hondy Urban EV Concept.
Widok Hondy Urban EV Concept.
Widok Hondy Urban EV Concept na zbliżeniu.

Najlepszy samochód koncepcyjny

O samochodzie koncepcyjnym Urban EV, wyróżnionym nagrodą w renomowanym konkursie Car Design Award 2018, napisano, że „zapewnia niezbędne poczucie osobistej przestrzeni”. Chcesz przekonać się, czy to prawda?

Skontaktuj się

Samochód koncepcyjny Urban EV już istnieje.

Pojazdy z napędem wyłącznie elektrycznym wciąż się rozwijają. Warto zarejestrować się, aby otrzymywać nasze aktualizacje i najnowsze wiadomości na temat postępów w pracach nad prototypem Urban EV.

SKONTAKTUJ SIĘ